درباره ما

با توجه به رشد فرهنگ استفاده از اینترنت همگام با افزایش دسترسی عموم به این رسانه عظیم در سطح کشور و نیاز جامعه معماری ایران و علاقه مندان به معماری ، برآن شدیم تا ضمن ارج نهادن به تلاش های بسیار ارزشمندی که دبیرخانه محترم مسابقات معماری و شهرسازی در راستای سازماندهی و برگزاری مسابقات انجام داده است، به راه اندازی وب سایتی جامع در این زمینه جهت استفاده عموم مردم بپردازیم.

وب سایت "سرستون" با نشانه اینترنتی www.sarsoton.com   با امکانات وسیع و کاربردی در اختیار جامعه معماری کشور و عموم مردم قرار گرفته است.

 این وب سایت با ایجاد بستر های لازم در زمینه برگزاری مسابقات طراحی داخلی و معماری و طراحی، با اطلاع رسانی سریع ، آسان و فراگیر تلاش بر گسترش و در دسترس قرار دادن خدمات معماران برای تمام افراد جامعه دارد.
 

§       اهمیت شکل گیری وب سایت سرستون

ضمن قدردانی از تلاش های گردانندگان وب سایت های ارزشمندی که با محوریت معماری و طراحی داخلی در امر اطلاع رسانی و پوشش رخدادهای معاصر به خصوص اطلاع رسانی از برگزاری مسابقات طراحی داخلی و معماری فعالیت می نمایند ، به نظر می رسید که هنوز در زمینه برگزاری و ساماندهی مسابقات کشور، ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه فراوانی وجود دارد و کمبود مرجعی برگزار کننده در این خصوص به شدت حس میشد.

 شکل گیری یک مرجع اطلاعاتی اینترنتی منسجم و قدرتمند در جهت ساماندهی و هدایت مسابقات طراحی داخلی و معماری، طراحی گرافیک، عکاسی و مجسمه سازی و المانهای شهری می تواند این ظرفیت ها را بصورت بالفعل در آورد ، بنحوی که بتواند همسو با فعالیت های سایر وب سایت ها ، در خلق و کشف استعدادهای خلاق در این رشته ها قدم بردارد و راهگشای اساتید ، دانشجویان ، محقیین داخل و خارج کشور قرار گیرد.

 

§       نحوه شکل گیری وب سایت

از آبان ماه 1396 تحقیقاتمان را در زمینه نحوه برگزاری مسابقات معماری و طراحی داخلی و دیگر مسابقات هنری در ایران شروع نمودیم، در مدت کوتاهی به تعداد بالای نارضایتی ها و کمبودها در خصوص برگزاری مسابقات در رشته های مختلف برخورد کردیم که از بد قولی ها و بی نظمی های متفاوت برگزارکنندگان و مسابقات خبر میداد. عدم اعلام نتایج مسابقات در موقع مقرر قبلی و پس از آن عدم پرداخت جوایز مشخص شده به برندگان، با وجود پیگیری های دقیق و مستمر دبیرخانه مسابقات معماری و شهرسازی، از عمده مشکلات شرکت در مسابقات در ایران مینمود که مزایای بسیار زیاد برگزاری مسابقات را کمرنگ نموده بود. مزایایی از جمله ارتقاء کیفی ساخت و سازها و فضاهای داخلی، مطرح شدن استعدادهای گم نام و پرورش متخصصین در رقابتهایی سالم و سازنده، همگی با بی سامانی و بد قولی های برگزار کنندگان و کارفرمایان از دست میرفت و تمایل متخصصین این رشته ها را برای شرکت در این مسابقات از بین میبرد.      

با توجه به نتایج تحقیقاتمان، بر این شدیم تا به بررسی تجربه دیگر کشورها و راه حلهای آنها برای رفع این موانع بپردازیم. وب سایت سرستون نتیجه جمع بندی از راه حلهایی است که در دنیای مدرن معمارری و هنر امروز به استفاده درآمده اند و از طرف ارگانها و جوامع معماری و هنری این کشورها پذیرفته شده اند.

 

برگزاری مسابقات در محیطی کاملا روشن از نظر روند کاری و اطلاع رسانی لحظه ای به تمام کاربران در خصوص وضعیت مسابقه، طرح های دریافتی برای یک مسابقه با زمانبندی دقیق در خصوص تمام مراحل، قطعا به حل مشکلات عرصه برگزاری مسابقات در کشور کمک خواهد نمود.

سرستون تمام تلاش خود را خواهد نمود تا برگزاری تمام مسابقات بر طبق آیین نامه برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی کشور باشد و در این راه از دبیرخانه محترم راهنمایی و یاری میگیرد.
 

§        اهداف وب سایت سرستون

ساختار محتوایی وب سایت به دنبال تحقق اهداف ذیل می باشد که در دو بخش اهداف داخلی و بین المللی به آنها اشاره می گردد:

اهداف داخلی

- ارتقاء سطح دانش عمومی جامعه در زمینه معماری و آشنایی مردم با معماری و طرح های معمارانه.  
- ایجاد یک مرجع جامع برگزاری مسابقات معماری و هنری

- ایجاد فضای مناسب برای آشنایی و استفاده تمام مردم از خدمات و طرح های متخصصین با هدف ارتقاء     کیفیت و زیبا سازی ساخت و سازها و فضاهای داخلی و شهری.

- ایجاد مکانی برای نخبگانی که به دلایل متفاوت امکان ارایه طرح های خود را مستقیما به کارفرمایان ندارند ولی میتوانند از طریق شرکت در مسابقات استعداد خود را شکوفا نموده و به نمایش بگذارند.

- رشد و آبادانی ایران عزیز با گسترش دانش و هنر معماری با نفوذ آن در حوزه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و ... .
 

اهداف بین المللی

- معرفی استعدادهای برتر کشور به جامعه بین المللی

- آشنایی و ارتباط مستقیم کارفرمایان خارجی با طراحان داخلی و برعکس.
- همسویی با جریانات مسابقات در سطح بین الملل
- ایجاد روابط فرهنگی در سطح بین الملل و معرفی فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی با زبان معماری

 

وب سایت سرستون، صمیمانه از همه معماران، اساتید، دانشجویان، فعالين و متخصصين اين حرفه دعوت می نماید در جهت ارتقاء کیفی وب سایت، ما را یاری نمایند و هرگونه نقد و یا پیشنهاد خود را از طریق راههای ارتباطی موجود با ما درمیان بگذارند.

ما از شنیدن سرسختانه ترین انتقادات شما استقبال میکنیم و سعی در به کار گیری نظرات سازنده شما خواهیم نمود.

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد