شرایط و ضوابط

شرایط و ضوابط

مقدمه

سرستون، یک پلتفرم طراحی شده برای ارائه خدمات به نفع افرادی است که علاقمند به ارزیابی و ارتقای ایده ها براساس روندها و سبک­های طراحی معماری و دیزاین هستند.

کاربران، طراحان، طراحان ارشد، طراحان پریمیوم، بازدیدکنندگان و هر کسی که از www.sarsoton.com (پرتال سرستون) استفاده می­نماید، تحت شرایط و ضوابط زیر و خط مشی مربوط به حریم خصوصی قرار می­گیرند. در این سند، ما به طور کلی به "شما" ("شما" یا "کاربر") به عنوان هرکسی که از پرتال استفاده می­­نماید اشاره می­کنیم و اولین بازدید شما و اقدام به ثبت نام در سایت و استفاده از خدمات ارائه شده در آن، به عنوان موافقت با شرایط و ضوابط استفاده از سایت تلقی می­گردد.

برای استفاده از کلیه خدمات سایت شامل: ارسال نظرات، مشارکت و ایجاد مسابقات، رای دادن، ارائه ایده­های پروژه (همانطور که در زیر تعریف شده) و به طور کلی برای انجام هر عملی در پرتال که نیازمند ارائه اطلاعاتی در مورد خودتان به سرستون می­باشد، ثبت نام در سایت الزامی است.

برای ثبت نام در سایت شما باید حداقل 18 سال تمام داشته باشید. سرستون، ثبت نام­های زیر سن قانونی را قبول نخواهد کرد. ضمنا سرستون قادر به نظارت بر رفتار افراد ثبت نام کرده نیست. کاربرهایی که با زیر سن قانونی اقدام به ثبت نام می­نمایند، باید با مسئولیت شخصی خود کار انجام دهند و سرستون هیچ نوع مسئولیتی را در قبال رفتار این افراد قبول نخواهد کرد و حق هرگونه اقدام در قبال فعالیت­های غیر قانونی آن­ها را برای خود محفوظ می­داند.

برای ثبت نام در سرستون، شما باید اطلاعات شخصی شامل نام کاربری، کلمه عبور، آدرس ایمیل، تاریخ تولد، شماره تلفن معتبر، تصویر پروفایل و سایر اطلاعات شناسایی شخصی مطابق با خط مشی حریم خصوصی، که مطالعه آن برای تکمیل ثبت نام اجباری است (و پیشنهاد می­گردد برای در دسترس بودن آن در آینده از آن پرینت بگیرید)، را تکمیل نمایید.

با توجه به خط مشی حفظ حریم خصوصی، که ممکن است در مقاطع زمانی مختلف به روز رسانی شود، کلیه اطلاعات صرفا جهت مقاصد مجاز قانونی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

اکنون، کاربر با انجام ثبت نام و با توجه به موارد ذکر شده در بالا که به طور کامل پذیرفته است، با کلیه موارد زیر موافق می­باشد:

شرایط و ضوابط

1- تعاریف:

به منظور درک دقیق از شرایط و ضوابط حاضر، تعاریف زیر ارائه می­گردد:

- "پرتال": وبسایتی که از طریق آدرس www.sarsoton.com و یا هر آدرس دیگری که برای ارائه خدمات این وبسایت و با اطلاع رسانی قبلی به کاربران، قابل دسترسی می­باشد.

- "کاربر": یک کاربر یا ثبت نام شده، فردی است که بصورت موفقیت آمیز مراحل ثبت نام را پشت سر گذاشته و یکی از پروفایل­های موجود شامل: کاربر یا مشتری پایه، طراح و یا طراح ارشد را انتخاب نماید.

- "طراح": کاربری که پروفایل "طراح" را انتخاب نموده و تمام اطلاعات و اسناد برای انجام کار را در اختیار سرستون قرار داده است. سرستون حق دارد برای تایید داده­های کاربران از آن­ها درخواست یک مدرک شناسایی معتبر نماید. اگر طراح ظرف مدت 20 روز، مدرک درخواست شده را ارسال نکند، سرستون این حق را دارد که پروفایل وی را مسدود نماید.

- "مشتری": کاربری که پروفایل مشتری را انتخاب نموده و کلیه اطلاعات و مستندات لازم را در اختیار سرستون قرار داده است (توضیح بیشتر در بخشهای بعدی).

- "ایده پروژه": طرح­ها، تصاویر و یا آثار هنری که به مسائل طراحی داخلی مربوط می­شوند و هر نوع پروژه معماری و طراحی و توضیحات و داده­های مرتبطی که یک طراح برای شرکت در مسابقه ارسال می­کند و توسط سایر کاربران ارزیابی می­شود.

- "محتوا": هرگونه محتوای پرتال شامل علامت­های تجاری، علائم خدمات، و لوگوها بجز پروژه ایده­ها، ولی شامل نرم افزار و فایل­های html و فلش و هرکدام از انواع دیگر کدهای مورد استفاده در وبسایت.

- "اعتبار": میزان پولی است که به حساب کاربری یک کاربر پس از یک پرداخت مالی به سرستون، اضافه می­شود و سرستون از آن برای پرداخت جوایز طراحان، طراحان پریمیوم و یا طراحان ارشد در مسابقات استفاده می­کند. این اعتبار می­تواند در حساب کاربری برنده جایزه باقی بماند و از آن برای بکارگیری از خدمات پرتال استفاده نماید و یا به شماره حساب بانکی وی واریز گردد.

- "امتیاز": واحدی نمادین است که پس از شرکت در یک مسابقه به طراحان اختصاص می­یابد. این امتیاز قابلیت تبدیل شدن به "اعتبار" را ندارد و صرفا برای مقاصد آماری از آن استفاده می­شود. این امتیاز، میزان فعال بودن یک طراح در پرتال را نشان می­دهد.

2- دسترسی به پرتال

2-1- پس از ثبت نام به عنوان یک کاربر، طراح، طراح پریمیوم یا طراح ارشد، دسترسی وی برای استفاده از پرتال، تحت شرایط زیر میسر می­گردد:

* هیچ شخصی حق کپی کردن و یا انتشار هیچ بخشی از پرتال، مسابقات یا ایده پروژه ها در هیچ رسانه یا فرمی، بدون مجوز کتبی سرستون را ندارد.

* شما مجاز به تغییر یا اصلاح هیچ بخشی از پرتال نمی­باشید، حتی اگر به طور منطقی برای استفاده از پرتال ضروری به نظر برسد. در صورت نیاز به هر تغییری، پیشنهاد خود را با کارشناسان ما مطرح نمایید.

* شما مجاز به تغییر یا اصلاح هیچ بخشی از پرتال و یا مکانیزم­های زیربنایی آن با استفاده از هیچ نرم­افزار، کد یا سخت افزار شخص ثالثی نیستید.

2-2- اگر شما حتی با یک بخش از این سند و یا سند خط مشی حفظ حریم خصوصی سرستون موافق نیستید، باید به سرعت از ادامه کار با پرتال دست بکشید و مجاز به ثبت نام نیستید. اگر شما ثبت نام خود را تکمیل نموده­اید باید با کارشناسان سرستون تماس بگیرید و تقاضا کنید تا فورا حساب کاربری شما را حذف نمایند. استفاده از پرتال برخلاف موضوع بند 2 این سند، سرستون را مجبور به مسدود کردن حساب کاربری شما می­نماید و حق هرگونه اقدام قانونی لازم را برای خود محفوظ می­دارد.

 

3- حقوق مالکیت معنوی

3-1- محتویات موجود در پرتال، متعلق به سرستون می­باشد و توسط حقوق مالکیت معنوی تحت عنوان این ماده، تحت حفاظت قرار می­گیرد. محتوا شامل مالکیت معنوی ثبت شده سرستون تحت قانون­های داخلی و بین المللی است. این محتوا قابل کپی کردن، تکثیر، توزیع، انتقال، پخش، نمایش، فروش و یا سوء استفاده هر نحو دیگری نمی­باشد. سرستون تمامی حقوق خود را اعم از آنچه بطور صریح در پرتال ارائه شده و حقوق مرتبط ارائه نشده را برای خود محفوظ می­داند.

3-2- ایده­های پروژه­ها تحت مالکیت صاحبان مربوطه می­باشد و حقوق مالکیت معنوی آن­ها توسط طراحان، طراحان پریمیوم و یا طراحان ارشد که پروژه­ها را در پرتال آپلود می­کنند، رعایت می­شود. هرگونه نقض حقوق از سوی هرکدام از طراحان، از طریق ایمیل admin@sarsoton.com به آدرس طراح ارسال می­شود.

3-3- تمام بخش­ها و محتویات پرتال تحت پوشش حق تکثیر و سایر حقوق مالکیت معنوی مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می­باشد.

3-4- هر طراح موافقت می­نماید که سرستون بطور آزادانه و نامحدود از متن، داده­ها، رندرها، پروژه­ها، نقشه­ها، مشخصات فنی، ویدیوها، صداها، پیام­ها و هر عنصر دیگری که در طول مدت مسابقات رد و بدل می­شود استفاده نماید.

در محتواهای ارسالی (مانند ویدیوها)، امکان استفاده از لینک­هایی که مرتبط به سایر وبسایت­ها می­باشد و نیز مواردی که منجر به شناخته شدن طراح قبل از اعلام برندگان می­شود، وجود ندارد و در صورت مشاهده، فرد خاطی از چرخه مسابقه اخراج می­شود. همچنین امکان حذف هیچ محتوایی پس از بسته شدن مسابقه و در زمان تصمیم­گیری مشتری برای رتبه­بندی وجود ندارد و در صورت مشاهده، فرد خاطی از چرخه مسابقه اخراج می­شود.

3-5- کاربر صریحا متعهد می­شود که مجاز به استفاده، کپی کردن و یا توزیع هیچیک از مطالب یا ایده پروژه­ها، بجز در موارد مجاز شده در این سند، نمی­باشد. زمانی که شما یک محتوا یا ایده پروژه را برای استفاده شخصی دانلود یا چاپ می­کنید، ملزم به رعایت موارد ذکر شده در مورد مالکیت معنوی، واترمارک­ها، سیستم مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) یا هرگونه اطلاعات دیجیتال در آن محتوا هستید. شما با تبعیت از قوانین جمهوری اسلامی ایران در زمینه کسب و کارهای دیجیتال موافقت می­کنید لذا، هرگونه رفتار و اقدام که صریحا می­تواند شامل کپی، دانلود، چاپ، رمزگذاری، ایجاد کارهای مشتق شده و غیره باشد، که به وضوح در پرتال مجوزی برای آن ارائه نشده است، به عنوان جرم محسوب شده و قابلیت پیگرد قانونی را دارد.

 

4- ایده­های پروژه

4-1- هر طراح می­تواند با ارسال ایده­های پروژه خود در حوزه مشارکتی مناسب، در هر مسابقه شرکت کند.

4-2- ایده­های پروژه شامل هرگونه متن، داده، عکس، رندر، نقشه، مشخصات فنی، ویدیو، صدا، پیام، فایل­های مربوطه و یا سایر مطالب ارسال شده توسط طراحان می­باشد (ولی به این موارد محدود می­شود) و مالکیت فکری آن­ها برای طراح است و به هیچ روش مستقیم یا غیر مستقیمی توسط سرستون تایید نمی­شوند. این ایده­ها می­توانند در حوزه طراحی لوگو، المان­ها و مجسمه نیز باشند. سرستون هیچ تضمینی در مورد قابلیت اطمینان، صحت، کیفیت یا امکان سنجی هر ایده پروژه را نمی­دهد. مسئولیت ایده هر پروژه تنها بر عهده طراحی که آنرا در پرتال ارسال کرده است، می­ باشد.

4-3- کاربرانی که یک پروژه را به دست می­آورند آگاه هستند که سرستون هیچگونه راه حل معماری را ارائه نمی­دهد، بلکه فقط به منظور دستیابی به نکات کلی در طراحی داخلی مورد نظر، پیشنهاد می­دهد که این پیشنهادها می­تواند به کمک طراح آن یا یک طراح دیگر (بسته به نظر کاربر) اصلاح شده و برای اجرا آماده شوند. بنابراین، یک ایده پروژه، حتی اگر از نظر ظاهری بسیار دقیق باشد، ممکن است به هیچ وجه از نظر قوانین و مقررات و اصول معماری قابلیت اجرا نداشته باشد. لذا، پس از انتخاب طرح مورد نظر توسط مشتری، برای انجام اصلاحات مورد نظر می­تواند با طراح آن ارتباط برقرار نماید.

4-4- کلیه کاربران و طراحان آگاه هستند که نمی­توانند از خدمات سرستون برای سازماندهی، مذاکره و یا میانجیگری برای مشاغل حرفه­ای (مانند تبلیغات کالاها و خدمات) استفاده نمایند و سرستون هر حساب کاربری که در آن چنین عملیاتی انجام شود را مسدود نموده و هیچ مبلغی از اعتبار را به آن پرداخت نخواهد کرد.

4-5- ایده­های پروژه بدون ایجاد هیچگونه تعهدی برای سرستون در پرتال وارد می­شوند و سرستون می­تواند آن­ها را برای هر مدت زمانی که بخواهد نگهداری و یا در هر زمانی که بخواهد حذف نماید. برای مثال زمانیکه در ارتباط با ایده پروژه­ای، هشدار، شکایت یا دستور قضایی دریافت نماید و یا حذف ایده را برای محافظت از پرتال ضروری بداند و یا به هر دلیل دیگری، می­تواند آن را حذف نماید.

4-6- باید در نظر داشته باشید که ایده­های پروژه­ها ممکن است بر اساس محتوای تولید شده توسط کاربری غیر حرفه­ای ایجاد شده باشند و بنابراین استفاده از چنین محتواهایی باید با اقدامات احتیاطی در رابطه با مواد با کیفیت غیر حرفه­ای و طرح­ها و مشخصات فنی غیر قابل تایید، همراه باشد.

4-7- اگر شما تصمیم به ارسال ایده­های پروژه در پرتال را دارید، باید به عنوان یکی از انواع طراحان (که قبلا توضیح داده شد) ثبت نام کنید و یک آدرس ایمیل متعلق به خودتان، یک شماره تلفن همراه معتبر و یک تصویر پروفایل که هویت طراح را تایید می­کند در اختیار ما قرار دهید. همچنین اطلاعاتی در مورد تجربه و تخصص حرفه­ای شما به عنوان معمار، طراح داخلی یا مهندس (با ذکر مدرک تحصیلی). سرستون این حق را دارد که برای تایید صحت داده­های ثبت شده، فرم کتبی آن­ها را از طریق فکس یا فایل pdf از شما درخواست نماید. در صورت عدم ارسال فرم کتبی، حساب کاربری مسدود خواهد شد.

4-8- طراحان باید اطمینان حاصل کنند که پروژه مذکور تمام الزاماتی را که مشتری درخواست نموده داشته باشد. اگر ایده پروژه­ای، حتی با اینکه در مهلت مقرر ارسال شده است، نتواند تمام موارد مورد نیاز را پوشش دهد و یا حاوی منابعی باشد که بطور کیفی با آنچه در بخش الزامات مسابقه شرح داده شده است، متفاوت باشد، این ایده ممکن است از سوی مدیریت سایت از رقابت کنار گذاشته شود و در نتیجه جایزه­ای هم به آن تعلق نمی­گیرد.

4-9- برای دریافت اعتباری که در حساب خود دارید، باید بخش "درخواست پرداخت" در حساب کاربری خود را پر کنید و یک حساب بانکی معتبر با مشخصات خودتان را وارد نمایید. همچنین شما باید تمام الزامات پروفایل طراح را به ویژه نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس منزل، شماره تلفن معتبر، کد پستی و تصویر پروفایل را تکمیل نمایید. اگر شما نتوانید تمام مواد مورد نیاز را تکمیل نمایید، سرستون امکان دریافت اعتبار را تا زمانی که فیلدهای مورد نیاز تکمیل شوند، مسدود می­نماید.

5- حساب­های کاربری

5-1- برای دسترسی به همه امکانات سرستون، باید اقدام به ثبت و فعالسازی یک حساب کاربری نمایید. شما مجاز به استفاده از حساب کاربری دیگران نیستید و استفاده غیر مجاز از حساب کاربری دیگران، جرم محسوب می­شود. هنگام ثبت نام، شما باید اطلاعات دقیق و کاملی را در اختیار ما قرار دهید. از آنجاییکه شما مسئول هر آنچه که در حساب کاربری­تان اتفاق می­افتد، هستید، بنابراین باید حسابی با اعتبار اطلاعاتی بالا ایجاد کنید. شما می­توانید رمز عبور خود را هر زمان که بخواهید با به روز رسانی حساب کاربری خود تغییر دهید. علاوه بر این شما موظف هستید هرگونه استفاده غیر مجاز از کلمه عبور، حساب کاربری یا هرگونه نقض امنیتی دیگری را به سرستون اطلاع دهید. سرستون، مسئولیتی در قبال خسارت و آسیب احتمالی شما ناشی از عدم رعایت این ماده نخواهد داشت. علاوه بر این، سرستون این اختیار را دارد که هر حساب کاربری را با تصمیم خود (برای محافظت از منافع تجاری و یا دلایل مشابه) و یا به دستور هر مقام صلاحیتدار، حتی بدون اطلاع قبلی مسدود یا تعلیق نماید.

5-2- شما موافقت می­کنید که از هیچگونه سیستم خودکار از جمله ربات­ها، اسپایدرها، پرکننده­های فرم خودکار و یا دستگاه­ها و برنامه­های مشابه که به پرتال دسترسی پیدا می­کنند و درخواست­هایی را به سرورهای سرستون ارسال می­کنند، استفاده ننمایید. سرستون، به اپراتورهای موتورهای جستجوی عمومی اجازه می­دهد که از اسپایدرها برای کپی مطالب پرتال، تنها با هدف ایجاد شاخص­های جستجو، استفاده کنند (به استثنای ایده­های پروژه­ها). سرستون این حق را بطور کامل برای خود محفوظ می­دارد که با تصمیم خود این محدودیت­ها را بطور کلی یا در موارد خاص از میان بردارد.

5-3- دسترسی به پرتال از طریق دو نوع حساب کاربری مجاز می­باشد که هرکدام درجات مختلفی از دسترسی به ویژگی­ها و کارکردهای آنرا دارند:

* "مشتری": یک حساب پایه است که پس از ثبت نام به کاربر ارائه می­شود. کاربری که حساب پایه را فعال می­کند می­تواند (1) مسابقه ایجاد کند؛ (2) به ایده­ها امتیاز دهد و برای آنها نظر خود را  بنویسد؛ (3) جزئیات خاصی از توضیحات مسابقه را ارائه یا بروزرسانی کند. کاربران پایه باید در هنگام ثبت نام این موارد را تکمیل کنند: نام کامل، محل اقامت (آدرس بین­المللی و حداقل یک شماره تلفن معتبر)، شماره تلفن همراه معتبر، آدرس ایمیل معتبر که از طریق یک ایمیل فعالسازی مورد اعتبارسنجی قرار می­گیرد.

* "طراح": یک حساب کاربری برای عرضه ایده­های پروژه­ها به سرستون است که می­تواند برای کاربرانی که تخصص و مهارت در طراحی معماری دارند، فعال شود. در این حساب کاربری، طراح می­تواند (1) نمونه کارهای خود را برای جستجوی دیگر کاربران ارائه کند؛ (2) در مسابقات شرکت کند و ایده پروژه را برای دیگر کاربران جهت ارزیابی ارسال نماید؛ (3) جایزه دریافت کند. برای فعالسازی این حساب، طراحان می­بایست کلیه اطلاعات لازم برای حساب کاربری پایه را ارائه دهند به علاوه: یک پروفایل حرفه­ای (شامل تجربیات، مدارک معماری اخذ شده، جزئیات وابستگی به یک انجمن معماری حرفه­ای و غیره)؛ محل کسب و کار (آدرس بین­المللی و یک شماره تلفن معتبر). برای دریافت نقدی جوایز، طراحان باید کلیه اطلاعات مورد نیاز پروفایل خود را بصورت معتبر تکمیل نمایند؛ در غیر اینصورت، تا زمان تکمیل اطلاعات، اعتبار آنها مسدود می­شود. اگر طراح، پس از یادآوری سرستون، اقدام به ارائه اطلاعات صحیح ننماید، پروفایل وی حذف شده و اعتبار دریافت شده، از بین خواهد رفت.

6- مسابقات

6-1- کاربران پایه می­توانند با پرداخت هزینه، مسابقاتی را معرفی نمایند تا طراحان بر اساس درخواست­ها و مسائلی که در قسمت توضیحات مسابقه آمده است، ایده­های خود را ارسال کنند.

6-2- هنگام ایجاد یک مسابقه، کاربر باید کل مبلغ مسابقه را پرداخت نماید که شامل (1) مبلغ خالص (بدون مالیات) جایزه­ای که به طراحان منتخب پرداخت می­شود؛ (2) هزینه­هایی که به سرستون تحمیل می­شود؛ (3) سایر هزینه­ها مانند مالیات، هزینه­های خدمات و غیره؛ می­باشد.

6-3- پس از ارسال مسابقه به سرستون و پرداخت هزینه مربوطه، ممکن است توضیحات مسابقه توسط کاربر تغییر نماید. این تغییرات می­تواند تا 48 ساعت قبل از پایان مسابقه و حداکثر 2 بار در روز انجام شود.

6-4- در طول مسابقه، طراحان می­توانند از طریق بخش پرسش و پاسخ با کاربر ایجاد کننده مسابقه در مورد جزییات مطرح شده در توضیحات، ارتباط برقرار کنند. همه این پرسش و پاسخ­ها بصورت عمومی هستند تا سایر طراحان نیز بتوانند از اطلاعات ارائه شده توسط کاربر استفاده کنند. تبادل اطلاعات تماس شخصی بین کاربر و طراحان ممنوع است. در صورت ارسال اطلاعات تماس از سوی طراحان به کاربر یا درخواست آن از کاربر، طراح خاطی از مسابقه اخراج شده و حساب مربوطه با همه اعتبار آن جمع­آوری می­گردد. همچنین هرگونه توهین به کاربر ایجاد کننده مسابقه و یا سایر طراحان از طریق بخش پرسش و پاسخ ممنوع می­باشد.

در صورتیکه از بخش پرسش و پاسخ در مواردی غیر از موارد مجاز در این سند استفاده شود، سرستون می­تواند حساب کاربر مربوطه را به همراه کلیه اعتبار آن مسدود نماید و همچنین حق شکایت از کاربر خاطی برای جبران هرگونه آسیب و ضرر و زیان احتمالی برای سرستون محفوظ است.

6-5- مسابقه باید دارای زمان محدود بین 7 روز تا 4 ماه باشد. پس از پایان زمان مسابقه، کاربر همه ایده­ها را دریافت نموده و 30 روز فرصت دارد تا به آنها امتیاز دهد و  ایده­ای که بیشتر نظر وی را جلب می­نماید، انتخاب کند. هنگامی که کاربر از نحوه رتبه­بندی اطمینان کامل حاصل کرد، پایان قطعی مسابقه را اعلام می­نماید. در این هنگام نرم افزار سرستون باید جایزه را بین 5 نفر اول بدین شرح توزیع کند: نفر اول 60 درصد، نفر دوم 20درصد، نفر سوم 10 درصد، نفر چهارم 5  درصد و نفر پنجم 5 درصد. اگر کمتر از 5 ایده برای مسابقه ارسال شده باشد، جایزه بین ایده­های موجود به شرح زیر، تقسیم می­شود:

در مرحله اول جایزه بر اساس آنچه در بالا گفته شد تقسیم می­شود و در مرحله بعد آنچه از مبلغ جایزه باقی می­ماند به طور مساوی بین شرکت کنندگان تقسیم می­گردد.

اگر پس از 30 روز از پایان مسابقه، مشتری تمام ایده­ها را رتبه بندی کرده باشد ولی پایان مسابقه را اعلام نکند، نرم­افزار سرستون بصورت خودکار مسابقه را بسته و جایزه طبق رتبه­بندی مشتری بین طراحان تقسیم می­کند. در صورتیکه مشتری پس از 30 روز، ایده­ها را رتبه­بندی نکرده باشد، سرستون مسابقه را بسته اعلام کرده و جایزه را بین همه شرکت کنندگان تقسیم می­کند (3 طراح برتر سرستون که در مجموع همه مسابقات، بیشترین امتیاز را از مشتریان گرفته­اند، مبلغ بیشتری را دریافت خواهند کرد).

6-6- در صورتیکه کاربر ایجاد کننده مسابقه، به هر دلیلی بخواهد مسابقه را متوقف کند یا در مورد نتایج شکایت داشته باشد و بخواهد جایزه را پس بگیرد، باید حداکثر تا 10 روز پس از پایان مسابقه، شکایت خود را با ذکر دلیل و ارائه مستندات مربوط به موضوع مورد نظر، به ایمیل admin@sarsoton.com ارسال نماید. تصمیم­گیری در مورد شکایت بر عهده سرستون خواهد بود. توجه داشته باشید که هر اقدام دیگری که در این وضعیت برای جلوگیری از پیشرفت مسابقه توسط کاربر انجام شود مانند حذف عبارات، عناصر اساسی یا داده­های یک مسابقه، منجر به لغو آن مسابقه نخواهد شد و با این عمل، کاربر حق شکایت و درخواست استرداد مبلغ جایزه را از خود سلب می­نماید.

6-7- کاربر ایجاد کننده مسابقه، به سرستون وکالت قطعی می­دهد که (1) کل مبلغ جایزه را که در ابتدای مسابقه توسط کاربر پرداخت می­شود، دریافت نماید؛ (2) زمانیکه برندگان مسابقه تعیین می­شوند، از طرف کاربر و بنام وی جایزه را طبق قوانین این سند به طراحان پرداخت نماید. برای جلوگیری از ایجاد شک و تردید، طراحانی که جایزه به آن­ها تعلق می­گیرد، کسانی هستند که نامشان در بخش مربوطه به مسابقه مندرج منتشر شده است.

6-8- پس از اینکه برندگان مسابقه انتخاب شدند، کاربر امکان لغو مسابقه را ندارد مگر اینکه مدرک معتبری دال بر نقض شدید قوانین مندرج در این سند، توسط طراحان، ارائه نماید. در این صورت، طراح خاطی از مسابقه حذف شده و جایزه­ای که برای وی در نظر گرفته شده بود، به نفر بعد از او در رتبه­بندی اختصاص می­یابد.

6-9- اگر هیچ ایده­ای در طول مدت زمان تعیین شده برای مسابقه از سوی طراحان ارائه نگردد، جایزه قابل تخصیص نبوده و کاربر می­تواند تقاضای استرداد آن را بنماید.

6-10- کاربران می­توانند مسابقات محرمانه­ای را ایجاد نمایند که قابل مشاهده توسط همه طراحان نیست. در این مورد، طراحانی که تمایل به شرکت در مسابقه را دارند، باید یک توافقنامه عدم افشای اطلاعات را امضا نمایند تا بتوانند وارد مسابقه شده و ایده خود را ارسال نمایند. مسابقات محرمانه، بصورت آشکار در سایت و یا در موتورهای جستجوی عمومی قابل مشاهده نیستند. کاربرانی که تمایل به برگزاری مسابقات محرمانه دارند، می­بایست مبلغ اضافه­تری را پرداخت نمایند. 

7- اعتبار

7-1- تمامی پرداخت­ها برای کالاها و خدمات ارائه شده در پرتال، به وسیله "اعتبار" کاربران انجام می­پذیرد و هر واحد آن معادل مبلغ 1000 (هزار) تومان می­باشد.

7-2- معادل ریالی اعتبار هر کاربر می­تواند در هر زمان که درخواست شود و از روش­هایی که سرستون تعیین می­نماید، به حساب وی واریز گردد.

7-3- حداقل اعتبار قابل انتقال به حساب بانکی هر کاربر، معادل مبلغ 10000 تومان می­باشد.

7-4- "اعتبار" کاربران، یک واحد پولی قانونی نیست و هرگونه تجارت به وسیله آن و یا انتقال آن به اشخاص ثالث، تخلف محسوب شده و منجر به مسدود شدن حساب کاربری افراد خاطی می­گردد. هیچگونه انتقال اعتبار بین افراد از نظر سرستون مورد تایید نمی­باشد.

 

7-5- اعتبارها، با توجه به این سند و قوانین و قیمت­هایی که در هر زمان توسط سرستون مشخص می­شود، صرفا جهت خرید کالاها و خدماتی که توسط سرستون ارائه می­شوند، قابل استفاده هستند.

 

7-6- در صورت نقض مقررات این سند که منجر به وارد شدن خسارت به سرستون گردد (به تشخیص سرستون)، حساب کاربری شما به میزان خسارت برآورد شده، بدهکار می­گردد.

 

7-7- تمامی پرداخت­های سرستون می­تواند مشمول کسر بدهی­­های کاربر به سرستون، هزینه­های اداری و یا سایر هزینه­های اعمال شده باشد.

7-8- سرستون ممکن است به شما اجازه بازگرفتن اعتبار را ندهد، در صورتیکه در زمان درخواست باز پس گیری اعتبار، مشخص شود که شما در حال نقض شرایط و مقررات این سند هستید.

7-9- شما موافقت می­کنید که به هیچ طراحی، بیش از مقدار تعیین شده در مقررات سرستون بابت ایده پروژه و یا بطور جداگانه، خارج از www.sarsoton.com، در ارتباط با ارائه ایده پروژه یا هر خدماتی که موضوع صورتحساب صادر شده توسط پرتال برای شما باشد، پرداخت ننمایید.

7-10- در صورت عدم تخصیص اعتبار موجود شما در سرستون برای ایجاد مسابقه یا عدم مصرف آن برای سایر کالاها و خدمات ارائه شده توسط پرتال به مدت 12 ماه، کل اعتبار موجود منقضی شده و از دست خواهد رفت.

7-11- سرستون یک سرویس ذخیره­ساز نیست و به نمایندگی از هیچ کاربری، فایل، مالکیت معنوی، پول یا هرنوع دارایی دیگری را به عنوان سپرده یا امثال آن نگهداری نمی­کند. تمام مبالغ سپرده شده یا پرداخت شده به سرستون، دارایی سرستون محسوب می­شود و می­تواند از آن به عنوان بودجه و به روش صلاحدید خود استفاده نماید. حقوق شما در ارتباط با دریافت مبالغ از سرستون، مطابق با شرایط و ضوابط مشخص شده در این سند می­باشد.

7-12- پس از گذشت 12 ماه از پایان هر مسابقه، اگر طراحی مبلغ جایزه را ادعا ننماید، مبلغ مربوطه پس از کسر 20 درصد به عنوان هزینه اضافی به کاربری که مسابقه را ایجاد کرده، عودت داده می­شود.

 

8- صورتحساب و مالیات­ها

8-1- هر زمان که یک مشتری، مسابقه جدیدی را ایجاد می­کند، سرستون بر اساس قوانین و مقررات تبیین شده در این سند، صورتحسابی را برای وی صادر می­نماید.

8-2- شما موافقت می­کنید که در قبال پرداخت تمام مالیات­هایی که ناشی از رقابت شما در هر حوزه­ای در این سایت می­باشد، مسئول هستید. سرستون مسئولیت جمع­آوری، گزارش، پرداخت یا سایر موارد مربوط به مالیات­های مستقیم یا غیر مستقیم و هزینه­های اجتماعی ناشی از فعالیت شما در این سایت را بر عهده ندارد.

9- مسئولیت­ها و تعهدات کاربر

9-1- استفاده از این سرویس کاملا اختیاری است و شما مسئولیت کامل استفاده از آن را بر عهده دارید.

9-2- شما تضمین می­نمایید که صاحب منحصر به فرد ایده­های پروژه­ای هستید که در سایت آپلود می­کنید و یا در کارهای اشتراکی، مجوز لازم را از اشخاص ثالث برای آپلود پروژه، اخذ نموده­اید.

9-3- شما مسئولیت کامل پاسخگویی در برابر آنچه با آیدی خود در سایت آپلود می­نمایید و هرگونه رفتار یا عمل خود در پرتال را دارید.

9-4- شما به عنوان کاربر یا طراحی که در سایت ثبت نام کرده، متعهد می­شوید که:

محتواهایی منتشر ننماید که: -پورنوگرافیک و ناخوشایند باشد. به خردسالان آسیب برساند. کفرآمیز یا توهین به اخلاق، اعتقادات و باورهای مذهبی باشد. با اهداف علیه نظم عمومی که از خشونت و افراطی­گری حمایت می­کند، باشد. توسط کاربر بصورت غیر قانونی خریداری شده یا بدست آمده باشد. شامل هرگونه تبلیغات در مورد مسائل غیر مرتبط با موضوعات قانونی آپلود شده در سرستون باشد. وابسته به قمار، مسابقه و یا بازی­هایی باشد که برای مشارکت در آن­ها درخواست پول می­شود. توسط قانون کپی رایت محافظت شده باشد؛ چه صوتی، متن، تصویر یا قطعات ویدیویی بدون اخذ مجوز قبلی از صاحب حقوق آن. به اشخاص ثالث آسیب می­رسانند، با اشاره ویژه به حقوق کپی رایت یا سایر حقوق مالکیت فکری و صنعتی. شامل ویروس یا سایر نرم­افزارهایی باشد که بر فعالیت سایت تاثیر می­گذارد یا آسیب می­زند. شامل تصاویر ثابت و متحرک از افراد مشهور باشد و یا بدون اجازه قبلی به آن­ها اشاره کند. حاوی پیام­های تبلیغاتی فریبنده باشد. نقض کننده یا تحریک کننده به نقض هر قانون یا مقرراتی باشد.

9-5- بطور ویژه، استفاده از این سرویس به گونه­ای که به اشخاص ثالث تعرض نماید یا موجب ارتکاب جرم شود یا تشویق به جرم نماید، ممنوع است.

 

10- حریم خصوصی کودکان

10-1- حفاظت از حریم خصوصی کودکان به طور ویژه­ای برای ما حائز اهمیت است. خط مشی ما در این زمینه، پیروی از قوانین جمهوری اسلامی ایران در خصوص این موضوع است.

10-2- سرستون هیچگونه خدماتی را مستقیما برای کودکان فراهم نمی­آورد و از روی عمد اطلاعات کودکان را جمع­آوری نمی­نماید. در صورتیکه روی پرتال ما محتوایی اهانت­آمیز یا غیر اخلاقی درباره خردسالان مشاهده نمودید، از شما تقاضا داریم تا به سرعت مورد مذکور را با جزئیات کامل به ما اطلاع دهید تا اقدام فوری جهت حذف محتوا را انجام دهیم.

11- مسئولیت­ها و تعهدات سرستون

11-1- پرتال و کلیه خدمات آن توسط سرستون به کاربران ارائه می­شود و هیچگونه ضمانتی در ارتباط با محتوا و فعالیت آن به کاربر داده نمی­شود. بنابراین، سرستون هیچ ضمانتی برای دسترسی به پرتال در هر زمان یا مکانی و نیز در مورد عدم دسترسی، نقص یا خطا در پرتال یا محتوای آن ارائه نمی­دهد.

11-2- کاربر ثبت نام شده، قبول می­کند که ممکن است به واسطه استفاده ناصحیح از پرتال و خدمات آن، خسارات بزرگی به رایانه شخصی­اش برسد.

11-3- سرستون تنها زمانی مسئول است که کاربر بتواند بطور مؤثر نشان دهد که سرستون: الف) بطور عمدی و به گونه­ای زیان­آور رفتار می­کند؛ ب) بصورتی آشکار در حال اهمال­کاری است؛ ج) هرگونه مفاد قانونی مربوط به مسئولیت در قبال محصولات تحت لیسانس را نقض نموده است. سرستون ممکن است تحت قوانین و مقررات موجود، ملزم به جبران خسارات ناشی از صدمات وارد شده به زندگی و سلامت کاربر گردد؛ اگر نشان داده شود که این خسارات نتیجه مستقیم رفتار سرستون بوده است.

11-4- کاربر می­پذیرد که مسئولیت هرگونه غرامت، ادعای خسارت و یا دیگر زیان­ها، از جمله هزینه­های معقول وکیل مدافع و ادعاهای اشخاص ثالث را که ناشی از استفاده وی از پرتال یا نقض شرایط مندرج در این سند می­باشد را بر عهده بگیرد. بدیهی است در صورتیکه اطمینان حاصل شود که موارد فوق ناشی از تخلف کاربر، رفتار عمدی و یا بی احتیاطی وی اتفاق نیفتاده است، مسئولیتی متوجه کاربر نیست.

11-5- سرستون در قبال وقفه­های خدماتی ناشی از علل زیر مسئولیتی ندارد:

- فاجعه­های طبیعی یا رویدادهای اتفاقی؛ - دستکاری در خدمات یا تجهیزات توسط کاربر یا اشخاص ثالث؛ - استفاده اشتباه از خدمات توسط کاربر؛ - عملکرد نادرست دستگاه­های اتصال استفاده شده توسط کاربر حتی زمانی که ناشی از عدم رعایت قوانین و مقررات ایمنی، پیشگیری، حوادث و آسیب­های صنعتی است.

11-6- سرستون هیچ تعهدی برای نظارت بر مطالب مندرج در پرتال ندارد، همچنین بدون دستور یک مقام صلاحیتدار، تعهدی برای جستجوی فعال حقایق یا شرایطی که نشان دهنده انجام فعالیت­های غیر مجاز می­باشد را ندارد. بنابراین، سرستون در برابر اختلاف نظر در مورد مشروعیت، صداقت، صحت، کیفیت، اصالت و منشا مواد منتشر شده در پرتال ندارد، این موارد شامل ایده­های پروژه­ها نیز می­شود اما محدود به این مورد نیست. سرستون به محض دریافت شکایت مستقیم به انضمام تمام اطلاعات لازم برای ارزیابی تخلف، نسبت به حذف محتواهایی که آشکارا مغایر با حقوق اشخاص ثالث هستند (مانند: لینک محتوای مجرمانه، اطلاعات در مورد نقض قانون کپی رایت و غیره ) اقدام می­نماید.

11-7- در صورتیکه سرستون از ویژگی­های غیر قانونی و یا زیان­آور ایده­های پروژه منتشر شده توسط کاربر مطلع گردد، بلافاصله و به صلاحدید خود اطلاعات زیان­آور را حذف و یا دسترسی به چنین اطلاعاتی را غیر فعال می­نماید.

11-8- سرستون، مسئولیت نقض احتمالی حقوق معنوی را توسط محتوایی که اشخاص ثالث منتشر می­کنند و همچنین فقدان احتمالی، لغو یا تغییر آنی یا قطعی ایده­های پروژ­ه را به هر دلیلی نمی­پذیرد. هر کاربری که به مطالب پرتال کمک می­کند، باید مسئولیت آن را بپذیرد.

12- سیاست استفاده قابل قبول بدافزارها و اتصال به سایت­های دیگر

12-1- این پرتال توسط سرستون و برای گسترش دسترسی به ایده­های پروژه خلاقانه از طریق یک سیستم آنلاین رقابتی ایجاد شده است. به این منظور، سرستون بدنبال اطمینان حاصل نمودن از راحتی و امنیت کاربران در هنگام استفاده از خدمات پرتال می­باشد. بنابراین، موارد زیر باید در زمان شرکت در فعالیت­های در دسترس پرتال، صریحا مورد توجه قرار گیرد و رعایت شود.

12-2- با اینکه سرستون به صورت دائمی مطالب تهیه شده توسط کاربرانش را رصد نمی­کند، اما کلیه حقوق مربوط به حذف یا ویرایش محتوا، خلاصه پروژه و یا کامنت­های نامناسب و یا توهین­آمیز را برای خود محفوظ می­دارد. علاوه بر این سرستون می­تواند دسترسی کاربر متخلف به پرتال یا بخشی از آن را تعلیق یا غیرفعال کند و یا عضویت کاربر را لغو نماید.

12-3- کاربر مجاز به استفاده از پرتال برای به اشتراک گذاری مطالبی که شرایط زیر را دارند، نمی­باشد:

* غیر قانونی باشند یا ترویج فعالیت­های غیر قانونی نمایند یا نیت ارتکاب چنین فعالیت­هایی را داشته باشند.

* شامل تهدیدات موثق باشند یا  خشونت در دنیای واقعی را سازماندهی کند. سرستون اجازه انتشار محتوایی که خطر آسیب جسمی یا ملکی ایجاد کند، امنیت عمومی یا شخصی را تهدید نماید یا سازماندهی یا تشویق به هر نوع آسیب رساندن کند را به کاربر نمی­دهد.

* حق مالکیت معنوی، حریم خصوصی یا سایر حقوق را نقض نماید. کاربران مجاز به: انتشار محتوایی که اجازه به اشتراک گذاری آنرا ندارند، ادعا در مورد محتوایی که توسط خودشان ایجاد نشده، نقض یا نادیده گرفتن حقوق مالکیت فکری یا سایر حقوق دیگران، نیستند. توصیه می­شود که همیشه در هر موردی در طول مسابقات، خلاصه مسابقه، کامنت­­ها و یا ارسال ایده­های پروژه به صاحب اصلی اثر اشاره کنند.

* به دیگران هرزنامه ارسال کند. هرگونه به اشتراک گذاری محتوای تبلیغاتی، ترویجی یا درخواست­های نامناسب اکیدا ممنوع است.

* به هر صورتی، مفاد این سند را نقض نماید.

همچنین کاربران به طور مشخص مجاز به انجام موارد زیر نیستند:

* دسترسی یا تلاش برای دستیابی به حساب کاربری سایر کاربران.

* به اشتراک گذاری کلمه عبور حساب کاربری دیگران، اجازه استفاده دیگران از حساب کاربری خودشان و یا هر عملی که منجر به ایجاد خطر برای حساب کاربریشان گردد.

* جعل هویت یا ارائه وابستگی نادرست با هر شخص یا نهادی.

* انجام هر عملی که منجر به نقض قوانین محلی، منطقه­ای، ملی و بین­المللی گردد یا هرگونه تعهدات قراردادی یا وظایف محرمانه را نقض نماید.

* بازتولید، انتقال، فروش، فروش مجدد و یا هرگونه سوء استفاده از مطالب پرتال؛ به جز در مواردی که بطور مشخص به وی اجازه داده شده باشد.

* دسترسی، رخنه کردن و یا استفاده از بخش­های غیر عمومی پرتال؛ اخلال یا جلوگیری از اقدامات احراز هویت یا اقدامات امنیتی و یا آزمایش آسیب پذیری پرتال یا شبکه­ها؛ مگر در مواردی که بطور مشخص به وی اجازه داده شده باشد.

*تلاش در جهت مداخله در حساب سایر کاربران، میزبان(هاست)، یا شبکه: برای مثال با ارسال ویروس، بارگذاری غیرمجاز (Overloading)، ارسال هرزنامه یا ارسال ایمیل با حجم زیاد (mail bombing).

* استفاده از خدمات ارائه شده در پرتال جهت انتشار بد افزارها، نرم­افزارهای جاسوسی، روت کیت­ها، ویروس­ها و سایر محتواهای زیان­آور.

* تشویق به انجام هریک از موارد فوق به علاوه نمایش یا تشویق به هرگونه رفتار ناشایست و نادرستی که به آن اشاره نشده است.

12-4- کاربران درک می­کنند که سرستون کلیه حقوق مربوط به اقدام متقابل جهت مقابله با رفتار خشونت­آمیز یا غیر قانونی کاربران خود در پرتال را برای خود محفوظ می­دارد. حساب کاربری کاربرانی که نتوانند خود را با دستورالعمل­های فوق منطبق سازند، ممکن است تعلیق یا حذف گردد و کلیه اعتبار موجود در آن نیز از بین برود. در مورد تخلفات مکرر و بزرگ، سرستون می­تواند مورد را به مرجع قضایی صلاحیت­دار معرفی نموده و در راستای جبران خسارات و صدمات وارده که بطور مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از عمل یک یا چند کاربر متخلف بوده است، اقدامات لازم را انجام دهد.

12-5- سرستون تلاش می­کند که پرتال خود را از هرگونه ویروس و بد افزار دور نگهدارد اما نمی­تواند ایمنی کامل آنرا تضمین کند. بنابراین، کاربران باید اقدامات امنیتی مناسب را اتخاذ نموده و از برنامه­های ضد ویروس جهت جلوگیری از آلوده شدن نرم­افزارهای خود استفاده کنند. در مورد پیوندهای فرامتنی به سایر سایت­ها، سرستون هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای غیر قانونی و نیز کنترل آن­ها ندارد.

 

13- جبران خسارت

13-1- کاربر موظف است هرگونه مسئولیت ناشی از اعمال و رفتار خود را در قبال سرستون، افراد وابسته و نمایندگان آن­، عوامل، کارکنان و اشخاص ثالثی که سرستون حقوق آن­ها را در پرتال محفوظ شمرده است، در موارد زیر بپذیرد: ضرر، خسارت، مسئولیت­ها، هزینه­ها، مخارج شامل هزینه­های قانونی احتمالی که ممکن است به سرستون تحمیل شود. این جبران خسارت­ها می­تواند در نتیجه هرگونه تخلف در: نشر محتوا و یا استفاده از ایده­های پروژه آپلود شده در پرتال و یا تعهدات و ضمانت­های مندرج در این قرارداد، استفاده از خدمات پرتال و همچنین جبران خسارت اشخاص ثالث، به کاربر تحمیل گردد.

 

14- تعلیق خدمات

14-1- سرستون اختیار کامل حذف (بدون اخطار قبلی) حساب کاربری و محتوای تولید شده توسط کاربری را که شرایط این سند را نقض می­کند، برای خود محفوظ می­داند.

14-2- اقدام به حذف می­تواند در مورد محتوایی که توسط سایر کاربران یا اشخاص ثالث به عنوان یک محتوای توهین­آمیز، غیر قانونی یا کپی شده معرفی می­شود، انجام گیرد. در چنین شرایطی طبق بخش 13 این سند، سرستون می­تواند خسارات وارده را از کاربر متخلف، بازیافت نماید.

 

15- حذف حساب کاربری به علت عدم فعالیت

15-1- در صورتیکه یک کاربر بصورت پیوسته به مدت 24 ماه از خدمات ارائه شده توسط سرستون استفاده ننماید، سرستون می­تواند حساب کاربری آن فرد را از سایت حذف نموده و کلیه اعتبار باقی در حساب را در تاریخ حذف، برای خود حفظ کند.

 

17- تغییر در شرایط و ضوابط استفاده از خدمات

17-1- سرستون این حق را دارد که در هر زمان و بدون اطلاع قبلی، مفاد این سند را ویرایش نماید. با استفاده از خدمات سایت، کاربر موافقت خود را با شرایط جدید ابراز می­نماید.

 

18- فسخ قرارداد

18-1- این قرارداد می­تواند بدون اطلاع قبلی، به علت هرگونه نقض مفاد این سند، فسخ گردد. در چنین شرایطی، سرستون تعهدی در قبال پرداخت غرامت یا خسارت به کاربر را ندارد. ضمنا کاربر در قبال هرگونه ضرر و زیان، خسارت و سایر غرامت­های وارد شده به سرستون که ناشی از عمل وی می­باشد، مسئولیت تمام و کمال دارد.

19- حفاظت از قرارداد

19-1- اگر مشخص شود که یکی یا بیشتر از مفاد این سند، بطور کلی یا بخشی از آن، بلا اثر یا باطل است، سایر مفاد آن به قوت و اعتبار خود باقی خواهد بود و سرستون، نسبت به اصلاح موارد ناقص، اقدام خواهد کرد.

 

20- قانون شایسته و دادگاه صالح

20-1- این قرارداد مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می­باشد.

20-2- در صورت بروز هرگونه اختلاف، هرگونه دادرسی صرفا از طریق دادگاه­های شهر تهران قابل پیگیری خواهد بود.

20-3- استفاده از پرتال یا خدمات در هر حوزه­ای که به تمامی مفاد این سند پایبند نباشد، غیر قانونی است.

20-4- کاربر تایید می­نماید که کلیه مفاد این سند را مطالعه و درک نموده است و مسئول کلیه عواقب مستقیم و غیر مستقیم ناشی از عدم رعایت این مفاد می­باشد.

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد