چگونگی ارزیابی مسابقات توسط کارفرماچگونگی ارزیابی پروژه های دریافت شده


به محض اتمام زمان مسابقه، همه پروژه های ارسالی از سوی طراحان، برای کارفرما نمایش داده خواهد شد. مدت زمان مرحله امتیازدهی به پروژه ها از سوی کارفرما، حداکثر 30 روز می باشد که این مدت از زمان پایان مسابقه، آغاز می شود.
این مرحله، سرگرم کننده ترین بخش از مسابقه برای کارفرما میابشد.

 به محض پایان یافتن زمان مسابقه، ایمیلی را دریافت خواهید کرد که آغاز مرحله امتیازدهی را به شما اعلام می کند. در این لحظه شما می توانید از طریق لینک ارسال شده در این ایمیل، مستقیما وارد صفحه مورد نظر شده و پس از ورود به حساب کاربری، با کلیک بر روی گزینه ارزیابی، امتیاز مورد نظرتان را به هر پروژه اختصاص دهید.


 


در این مرحله شما می توانید تعداد کل طرحهایی را که برای شما ارسال شده و همچنین شمارش معکوس برای پایان مرحله امتیازدهی را مشاهده نمایید.
مطابق تصویر زیر، پس از کلیک کردن روی گزینه ارزیابی، صفحه ارزیابی باز می شود. در این صفحه تعداد زیادی پنجره-های کوچک مشاهده می کنید که همان پروژه های ارسالی برای شما هستند. هر پنجره نمایش دهنده یک پروژه است و تصویر روی آن، اولین نقشه ای است که طراح بارگزاری کرده است.


 


همانطور که مشاهده می کنید، فقط یکی از پنجره ها فعال است و سایر پنجره ها بصورت مات مشاهده می شوند. دلیل این امر آن است که شما باید ابتدا به اولین پروژه دریافت شده امتیاز دهید و سپس به ترتیب به امتیازدهی به سایر پروژه ها بپردازید تا به آخرین پروژه برسید. با این روش اطمینان حاصل می شود که کلیه پروژه های دریافت شده، امتیاز کسب می کنند و هیچکدام از قلم نمی افتد. بنابراین، برای مشاهده پروژه بعدی، شما باید یک امتیاز موقت به پروژه قبل از آن اختصاص داده باشید. در نظر داشته باشید که کلیه امتیازات به صورت موقتی هستند و در طول مرحله امتیازدهی، هر زمان که بخواهید می توانید آنها را تغییر دهید.
در صورت وجود هرگونه سوال یا نیاز به پشتیبانی در طول مرحله امتیازدهی، می توانید از طریق پنجره گفتگوی آنلاین پایین صفحه، با کارشناسان ما تماس بگیرید. آنها از کمک کردن به شما خوشحال خواهند شد.
همانطور که در تصویر قبل مشاهده می کنید، هر پروژه با یک شماره مرتبط است ( برای مثال روی اولین پروژه شماره #145 وجود دارد). این شماره مربوط به کد کاربری هر طراح می-باشد. این همان شماره ای است که در بخش پرسش و پاسخ نیز به جای نام طراح، در صورت مکالمه با وی، مشاهده کرده اید. شما تا این مرحله قادر به مشاهده اسامی طراحان نیستید اما پس از پایان مرحله امتیازدهی، می توانید اسامی همه طراحان و اطلاعات تماس بافقط 5 طراح برنده مسابقه را مشاهده نمایید.
برای شروع ارزیابی شما باید اولین پروژه (پروژه فعال) را باز کنید. زمانیکه شما در صفحه اولین پروژه هستید، می توانید علاوه بر مشاهده، کلیه فایلهای آپلود شده را دانلود نمایید. در این صفحه شما امکان باز کردن، زوم کردن و چرخاندن کلیه فایلها را خواهید داشت. برای دیدن پروژه بعدی، شما باید یک امتیاز موقت به پروژه ای که در حال مشاهده آن هستید (بر اساس 5 شاخصی که در بالای صفحه مشاهده می کنید) اختصاص دهید (تصویر زیر را ببینید).

 

 

از شما خواسته می شود که به هر پروژه بر اساس 5 شاخص زیر، از 1 تا 10 امتیاز دهید:
- تاثیر اولین نگاه:  کاملا بر اساس غریزه و احساس خود امتیاز دهید: این پروژه در اولین نگاه تا چه حد با انتظارات شما مطابقت دارد؟
- مطابقت با توضیحات: بررسی کنید که پروژه تا چه میزان با آنچه شما در بخش توضیحات و پرسش و پاسخ مطرح کرده بودید مطابقت دارد.
-کیفیت: کیفیت نسبی جداول دریافت شده را از نظر جانمایی و دلپذیری ارزیابی نمایید. بطور خاص روی رندرهای 3D تمرکز کنید و بطور عام به شیتهای طراحی داخلی که جنبه تکنیکی کمتری دارند و عامل زیبایی شناسی در آنها اهمیت بیشتری دارد توجه کنید.
- نوآوری: آیا طراح با افزودن جنبه های جدید و مثبت که شما به آن فکر نمی کردید، توانسته شما را غافلگیر کند؟
-امکانپذیری: این قسمت، بخش تکنیکی ارزیابی است. پروژه مورد نظر تا چه حد با بودجه و زمان مورد نظر شما مطابقت دارد؟ ضمنا، مطابقت با مقررات ساخت و ساز محلی را نیز در نظر بگیرید.

 

 

امتیاز نهایی، میانگین امتیازهایی است که شما به این 5 شاخص اختصاص می دهید. اطمینان حاصل کنید که ارزیابی شما زیاد سختگیرانه نباشد، حتی اگر در مورد یک پروژه دارای شک و تردید هستید و یا فکر می¬کنید در مقایسه با سایر پروژه ها زیاد کامل نیست. این موضوع مهم را در نظر داشته باشید که اکثر طراحان بابت کار خود پولی را دریافت نخواهند کرد و فقط 5 نفر می توانند برنده باشند.
موضوع دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که این امتیازات، نهایی نیستند و شما می توانید آنها را در طول 30 روز زمان دوره ارزیابی، بارها تغییر دهید.
بنابراین پیشنهاد ما این است که دور اول امتیازدهی را به سرعت و بر اساس تاثیر اولین نگاه انجام دهید تا اولین رتبه بندی بر اساس نظر شما به وجود آید. سپس به اولین پروژه بازگردید و با دقت بیشتر، ارزیابی کاملتری را انجام دهید.
نیازی به عجله نیست، شما 30 روز فرصت دارید!
فقط حواستان باشد که ارزیابی را در این مدت به پایان برسانید. در صورت تمایل می توانید پروژه ها را دانلود و پرینت کنید تا به راحتی بتوانید آنها را با هم مقایسه کنید.
در زمان ارزیابی، اطمینان حاصل کنید که 6 طراح اول، امتیازات یکسان نداشته باشند تا ما بتوانیم برندگان مسابقه را تشخیص دهیم. تفاوت در امتیازات می تواند در قسمت اعشار آنها باشد، فقط باید دقت کنید که هیچ دو نفری امتیاز یکسان نداشته باشند. زمانیکه کارتان تمام شد، گزینه «تایید ارزیابی» در بالای صفحه فعال خواهد شد. وقتی روی آن کلیک کنید، مسابقه بطور کلی پایان می یابد و جوایز نفرات برتر مشخص می شود. پس فقط زمانی روی این گزینه کلیک کنید که از امتیازات خود کاملا اطمینان داشته باشید، زیرا بعد از آن راه برگشتی وجود ندارد!


 

 

در نهایت شما اسامی همه طراحان و اطلاعات تماس طراحان برنده را خواهید دید. شما نقشه های فنی پنج پروژه برتر را ( با فرمت .dwg یا  .dxf و یا هر فرمت نرم افزاری دیگر) نیز خواهید داشت.(مهم) در این مرحله شما هیچگونه مسئولیتی نسبت به طراحان نخواهید داشت اما در صورت تمایل می توانید جهت ارائه بازخورد یا ادامه کار با آنها تماس بگیرید.

 

 


در این مرحله سایت، بصورت خودکار، جوایز طراحان را به حساب بانکی آن ها واریز می نماید.

اکنون تنها کار باقیمانده، ارائه بازخورد در مورد خدمات ما است. ما را در مورد میزان رضایت خود از پروژه و پشتیبانی دریافت شده مطلع سازید و پیشنهادات خود را برای کمک به بهبود خدمت رسانی ما ارسال نمایید.
متاسفانه اکنون مسابقه شما به پایان رسیده اما اگر از شیوه خدمات رسانی نوآورانه ما در زمینه معماری و طراحی داخلی رضایت دارید، در مورد ما به همه دوستان خود اطلاع رسانی کنید و در گسترش این خدمت به ما کمک کنید.
 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد